İnsan Kaynakları


Fatsu'da insan kaynakları yönetimi anlayışı; gıda sektörünün özel ihtiyaçlarına katılımcı ve yaratıcı cevaplar verebilecek elemanlar yetiştirmek, üretim-satış-pazarlama gibi her konuda verimliliği sağlamak, çalışanların ihtiyaçları doğrultusunda performansı destekleyecek yaklaşımda bulunmak ve mevcut işleri daha iyi yapabilmek için doğru işe doğru potansiyeli aktarmaktır.

Fatsu'nun ürettiği ürünlerde olduğu gibi, insan kaynakları yönetiminde de dünya standartları esas alınmıştır. Fatsu, herkesin çalışmak isteyeceği bir ortam oluşturmak ve çalışanlarının gurur duyacağı bir firma olmayı hedeflemiştir.

Fatsu insan kaynakları stratejisi şöyledir:

Bizi geleceğe taşıyacak potansiyeli olan kişileri seçmek, 
Bu kişilerin gelişimine katkıda bulunmak; mevcut işleri daha iyi yapabilecek ve değişen koşullara uyum sağlayabilecek şekilde yetiştirmek,
Fırsatlar ve ortamlar yaratarak çalışanların gelişimlerini ve performanslarını takip etmek ve başarıda sürekliliği esas alarak kişilerin organizasyonda yükselmesini sağlamaktır.


Fatsu'da insan kaynağı ihtiyacı genel olarak uzun vadeli iş planları doğrultusundadır. Bu yüzden Fatsu, kişilerin eğitimine ve gelişimine katkıda bulunur ve yatırım yaptığı çalışanlarından yüksek performans bekler. İnsan kaynakları, çalışanları değerlendirir, yüksek potansiyelli çalışanları tespit eder, tüm çalışanların gelişim ihtiyaçlarını belirler ve bunların kendileriyle paylaşır. Fatsu organizasyonunda çeşitli kademeler ve çeşitli görevler bulunur. İnsan kaynakları stratejimiz gereği doğru göreve doğru kişilerin gelebilmesi için yapılan iş başvuruları titizlikle incelenir ve işe alınma durumunda gerekli eğitim verilerek organizasyonn işleyişi tanıtılır.


Fatsu organizasyonunda yer almak istiyorsanız hazırladığınız özgeçmişinizi yandaki form aracılığıyla gönderiniz. Başvurunuzun sizi Fatsu'ya tanıtan ilk adım olduğunu unutmayınız. Başvurunuz incelenecek, eğer uygun görülürseniz size geri dönülecektir.