ŞEHİR ŞEBEKE SUYU İLE FATSU DOĞAL KAYNAK SUYU ARASINDA NE TÜR FARKLAR VARDIR?

ŞEHİR ŞEBEKE SUYU İLE FATSU DOĞAL KAYNAK SUYU ARASINDA NE TÜR FARKLAR VARDIR?

  • Fatsu Sağlık Bakanlığı'nın çok sıkı olan yönetmelik hükümlerine göre ruhsat almıştır ve hem üretim tesisimiz hem de piyasaya sunduğumuz ürünler Sağlık Bakanlığı denetim birimleri tarafından sürekli ve düzenli olarak denetim altındadır. Bu da ürünlerimizin halk sağlığı açısından bir risk taşımadığı yönünde bir güvencenin var olduğu anlamını taşır. Diğer taraftan çeşme suyunda bu şekilde güçlü bir güvenceden bahsetmek mümkün değildir. Çünkü musluk sularının büyük bir kısmı yüzeysel sulardan sağlanır ve bu nedenle de tüketiciye ulaşana dek bir bulaşmaya  maruz kalabilirler.
  • FATSU kaynaktan ilk çıktığı haliyle saf ve temizdir. İlave bir işleme gerek kalmaksızın direkt olarak suyu kaynağından içebilirsiniz. Suyun saflığı ve temizliği yeryüzüne ilk çıkış noktasından yani kaynadığı noktadan, tam otomatik makinelerde şişeye dolumuna kadar olan süreçte çok sıkı kontrol altındadır. Diğer taraftan genel olarak suyun çeşmeye kadar olan yolculuğu farklıdır; çeşme suyunda su kaynakları dereler, nehirler gibi yüzey sularına dönüşmekte ve bu sular yüzeyden bulaşan her türlü kirletici unsurları da (tarım ilaçları kalıntıları, metaller, parazit, mikrop ve virüsler) taşıyarak toplanma havzalarına ya da barajlara gelmektedir. Bu biçimde toplanmış sular muhtelif filtreleme, klorlama ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçirildikten sonra su şebeke boruları vasıtasıyla konutlara pompalanmaktadır. Bu proseslerde kullanılan klor gibi dezenfektanlar sağlık açısından uzun vadede riskler taşımaktadır, ayrıca borulardaki her türlü yabancı madde, pas, toprak, parazit, mikrop ve virüsler gibi unsurlar da şebeke suyunun içerisinde konutlara ulaşmaktadır.
  • Genelde çeşme suları, içinde taşıdığı klor gibi dezenfektanların etkisiyle rahatsız edici bir koku ve lezzete sahiptirler. FATSUda ise sadece suyun kendi doğal tadından bahsedebiliriz.
  • Sonuç olarak FATSU DOĞAL KAYNAK SUYU; hijyeni, ambalajı ve markası ile tüketicinin beğenisini ve güvenini kazanmak ve bunu sürdürmek arzusunda olan ve bu güven ile ticari faaliyetlerini büyütmek isteyen bir markadır. Bunu sağlamak için yapılan yatırımlar gerçekten de çok büyüktür.

Paylaş: